Sezoni dimëror vjen me kapacitete të reja në Ballkan: Accor hap “Premium Hotel In”në Malin e Zi, duke çuar ne male Swissôtel

September 24, 2021 || views

ACCOR, GRUPI LIDER NE BOTE PER HOSPITALITET, E SHTRIN PORTOFOLIN E TIJ TE MARKES PREMIUM EDHE NE JUG – LINDJE TE OEUROPES.

GRUPI KA NENSHKRUAR NJE MARREVESHJE PER NJE HOTEL TE RI NE MAL TE ZI. HOTELI ME 4 YJE, SWISSOTEL RESORT KOLASHIN NDODHET NE MALIN E MREKULLUESHEM TE BJELASICES. AI DO TE SHNDERROHET NE NJE DESTINACION PERFEKT PER DASHAMIRESIT E SPORTEVE TE DIMRIT. HOTELI DO TE MIREPRESE KLIENTET E PARE NE FUN TE VITIT 2022.

Hoteli premium Swissôtel ne Mal te Zi do te vendoset ne resortin dimeror K16 ne Kolasin. Godina e ndertuar rishtazi do te ofroje 116 roma modern dhe shume komode te cilat do te jene nje pervoje e jashtezakoneshme. Kliente5t do tem und te shijojne  nje restorant te sofistikuar, barin per shijimin e aperitivit, zonen spa, hapesiren e biznesit dhe dhomen e skive. Ai ndodhet ne lartesine 1600 kilometra mbi nivelin e detit, prane pistes se skive Located ne nje peizash te jashtezakonshem. Dizajni i hotelit shkon ne menyre perfekte me mjedisin natyror duke ofruar edhe nje ambient luksoz si dhe thelbin e vitalitetit natyror te Swissotel. Investitori dhe pronari i hotelit eshte: Company Ski Resort Kolasin 1600 ltd.

Europa jug-lindore eshte e mbushur me thesare te fshehta turistike, te cilat jemi krenare qe t’i shpalosim per tuistine huaj  nga te gjitha anet e botes. Fale ketij partneriteti te madh me jemi te lumtur qe te sjellim marken premium Swissôtel ne peisazhin prrallor te Malit te Zi. Swissôtel Resort Kolasin do ti ofroje klienteve pervojen e vertete premium fale vendosjes se tij, dezajnit luksoz dhe medisit natyror spektakolar. Malet do te pecaktojne pervojen ne kete hotel dhe dizajnin, duke i bere klientet qe te perqafojne vitalitetin natyror te oSwissotel – thote Dilek Sezer, Drejtoresha e Zhvillimit  per Evropen Juglindore e Accor.

Swissôtel Resort Kolasin do te jete pjese  Resort – destinacionit te skive ne Mal te Zi.  Qendra dimerore po zhvillohet ne bashkepunim me qeverine. Me gjithe investimin qe po behet, resorti do ta vendose Kolashinen ne harten e sporteve dimerore te Evropes.  K16 Resort  do te perfshije 10 facilitete dhe 28 vila challe. Hapja e hotelit eshte planifikuar per nentorin e vitit 2022.

Zgjedhja e  Accor si partneri yne ishte e rendesishme. Ne jemi krenare qe po bashkepunojme me nje lider global te fushes se hospitalitetit dhe kjo do ten a mundesoje me shume kliente nga e gjithe bota qe do te vijne te vizitojne Malin e Zi.  Qellimi yne eshte te ndertojme nje hotel luksoz me nje kujdes te veçante per arkitekturen locale e cila se bashku me mjedisin e brendeshem do t’i beje klientet qe te ndihen te relaksuar dhe konforte. – thote Sonja Becanovic, PR manaxherja e Company Ski Resort Kolasin 1600 ltd.

Kolasin eshte nje qytet i rrethuar me male ne very te Malit  te Zi. Ai ndodhet ne lartesine 954 meter dhe eshte nje destinacion i jashtezakonshem pushimes si ne dimer, ashtu edhe ne vere.  Per shkak te lartesise dhe klimes se favorshme , Kolashin konsiderohet sin je spa natyrore. Nje atraksio  i veçante turistik eshte Liqeni Biograd i vendosur ne Parkun Kombetar te Biogradska Gora, nje nga pyjet me te virgjer ne Evrope. Ai ndodhet ne lartesine 1094m dhe rrethohet nga shtigje dhe rruge per ngjitje dhe shetitje.

Swissôtel Hotels & Resorts ofron cilesine e hoteleve bashkekohore se bashku me freskine e vitalitetit dhe energjise alpine  dhe traditen e mikepritjes zvicerjane.  Swissôtel respektohet per dizajnin inteligjent, cilesine dhe qasjen unike. Ajo i ofron klienteve paqe dhe nje mundesi unike ne eksplorimine botes, per zbulimin e kenaqesive te verteta dhe perqafimin e “te jetuarit mire”. Swissôtel i ftom udhetaret qe te ndihen te mirepritur  ne mbi 4500 hotelet, resorted dhe rezidencat si dhe mbi 10 000 shtepite private ne te gjithe globin.

Mbi ACCOR

Mövenpick

Eshtë themeluar në Zvicër dhe ka një portofol, në zgjerim e sipër, me 90 hotele në 25 vende të botës.  Mövenpick Hotels & Resorts njihet në të gjithë botën për ofrimin e kujtimeve që zgjasin në kohë, përmes gjëqrave të vogla, që mjeshtërisht i servir në mënyrë të jashtëzakonëshme. E gjen në qendrat e qyteteve dhe hotelet me 5 yje për të të dhënë një përvojë te jashtëzakonëshme.  Mövenpick ka filozofinë se veprimet e vogla janë ato që përbëjnë diferencën. Kjo ka bërë që të përqëndrohet në krijimin e një mjedisi të ngrohtë dhe miqësor, përmes gjërave të vogla – një çokollate të ngrohtë, që shijohet në orët e pasdites, një menyje të krijuar posaçërisht për fëmijët, apo teknologjisë së personalizuar të gjumit  për një natë të qetë.

 

Accor

Accor është një grup lider botëror në fushën e turizmit,me më shumë se 5,000 hotele,  10,000 bare e restorante në 110 vende të botës. Grupi ka një nga ekosistemet më larmishme e më të pasura të industrisë së turizmit, ku përfshihen markat luksoze e premium, ofertat e moderuara dhe ekonomike, konceptet unike të mënyrës së të jetuarit, mjediset argëtuese dhe të jetës së natës, baret dhe restorantet, rezidencat private luksoze, pronat e përbashkëta të akomodimit, hapësirat e biznesit, etj. Accor ka, gjithashtu, një portofol të pakrahasueshëm të markave unike dhe një staf me rreth 300,000 punonjës në të gjithë botën. Mbi 65 milionë prej të cilëve përfitojnë nga programi gjithëpërfshirës i besnikërisë së kompanisë ALL – Accor Live Limitless, një shoqërues i përditshëm i mënyrës së jetesës me qasje në një shumëllojshmëri shpërblimesh, shërbimesh e përvojash.Nëpërmjet nismave të tij si Planet 21 – iniciativat e Accor Solidarity, RiiSE dhe ALL Heartist Fund, grupi udhëhiqet nga politika e etikës së biznesit, turizmit të përgjegjshëm, mbrojtjes së mjedisit, angazhimit të komunitetit, diversitetit dhe gjithëpërfshirjes. Themeluar në vitin 1967, me seli në Francë, Accor SA është pjesë e klasifikimit Euronext Paris Stock Exchange (kodi ISIN: FR0000120404) dhe në OTC Market (Ticker: ACRFY) në Shtetet e Bashkuara. Për më shumë informacion vizitoni group.accor.com ose ndiqni Accor në Twitter, Facebook, LinkedIn dhe Instagram.

 

Për informacion të mëtejshëm, ju lutem kontaktoni:

Agnieszka Kalinowska

Manager of Media Relations & PR, Poland & Eastern Europe

Agnieszka.KALINOË[email protected]